Z pasji do gór - Łukasz Polek - przewodnik górski,
beskidzki, bieszczadzki, pieniński, pilot wycieczek

ico-przewodnik

Główny Szlak Beskidzki 2023!

Czy mamy tu miłośników Beskidów i górskich wypraw? Jeśli tak, to zapraszamy Was do zapoznania się z naszym najnowszym projektem stworzonym wspólnie z kamrattravel.pl
Chcemy razem przejść Główny Szlak Beskidzki, najdłuższy, górski, długodystansowy szlak w Polsce, mający ponad 500 km!
To prawdziwe wyzwanie, ale styczeń to dobra pora na podejmowanie wyzwań i snucie planów na cały rok. A nasz cykl wypraw GSB to aż 20 wycieczek (3 wyprawy dwudniowe i 17 wycieczek jednodniowych), które odbywać się będą od kwietnia do listopada.

Czym jest GSB? To górski szlak długodystansowy prowadzący od Ustronia w Beskidzie Śląskim po Wołosate w Bieszczadach (lub odwrotnie). Oznaczony jest kolorem czerwonym, jak większość polskich szlaków długodystansowych i liczy sobie ponad 500 km. Prowadzi przez prawie wszystkie grupy górskie polskich Beskidów: Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski i Bieszczady, a częściowo przez pogórza. Za przejście go, na raz lub fragmentami (tak jak zamierzamy to zrobić My) można uzyskać odznakę PTTK. Jednak ważniejsze jest to, że przejście tego szlaku daje ogromną satysfakcję, pozwala poznać praktycznie całe polskie Beskidy, ich przyrodę, kulturę i geografię oraz pozwala na podziwianie niesamowitych widoków. Gdy podzieli się szlak na kilkanaście etapów, przejście go staje się możliwe dla wszystkich miłośników gór!

Na pierwszy wyjazd zapraszamy Was już w kwietniu (22-23.04.2023). Pierwsza, dwudniowa wycieczka będzie okazją do zobaczenia niezwykłego Beskidu Śląskiego. Wystartujemy przy czerwonej kropce rozpoczynającej Główny Szlak Beskidzki w Ustroniu i będziemy wędrować przez m.in. Czantorię Wielką (995 m n.p.m.) aż do Przełęczy Kubalonka (758 m n.p.m.), w okolicy której przenocujemy. Następnego dnia ruszymy z przełęczy w stronę Baraniej Góry (1220 m n.p.m) i Węgierskiej Górki, gdzie zakończymy I Etap naszej przygody!
Pierwszy wyjazd będzie okazją do integracji, poznania wspaniałych ludzi i poszerzenia swojej wiedzy o Beskidach, o trekkingu górskim oraz Głównym Szlaku Beskidzkim. Podczas tych dwóch dni pokonamy ponad 50 km!

Cena: 370 zł/os

W cenę każdej wycieczki wliczony jest transport z Brzeska (oraz miejscowości na trasie przejazdu), ubezpieczenie NNW oraz opieka wykwalifikowanego przewodnika górskiego beskidzkiego. Dodatkowo podczas 2-dniowych wycieczek zapewniamy komfortowy nocleg, kolację i śniadanie. Każdy uczestnik pierwszej wycieczki otrzyma od nas książeczkę do zbierania punktów GOT.
Kalendarz kolejnych wypraw znajdziecie na grafice.